Przyszedł zmierzch mody na zimne wnętrza rodem z oferty Ikei? W minionych tygodniach zdecydowanie urosła sprzedaż w firmach oferujących kaloryfery zdobione w typie retro. Czy oznacza to rozpoczęcie kolejnego nurtu? Postaramy się znaleźć odpowiedź na owo pytanie w dzisiejszym artykule.

Retro – ale to już było?

Współczesny styl promowany w katalogach potężnych marketów meblowych niekoniecznie zaspokaja każde gusta. W szczególności dotyczy się to osób majętnych ludzi, których smaki są nierzadko oryginalne i stać te osoby na wykończenie mieszkania stricte tak, jak chcą, a nie tak jak im na to budżet pozwala. W powodzi setek takich samych projektów pragną się jakoś wyróżnić, a metodą jest właśnie wykończenie domu czy biura w stylu retro. Zamożne osoby wypatrują odrestaurowanych mebli sprzed 200-300 lat, inwestują w stosowne malowanie i wykończenia mające pasować stylowo z organizowanym wnętrzem. Ostatnim szczegółem szukanym w ciągu planowania wnętrza są przeważnie kaloryfery – niejednokrotnie pomijane, po wyremontowaniu wnętrza w wysokim standardzie często zostają najsłabszym punktem pokoju. O ile stosunkowo łatwo można wypatrzyć lampę w stylu retro, o tyle producentów grzejników dekoracyjnych w owym nurcie jest niewielu.

Stawiamy na jakość

Szukając grzejników dobrych do domu osoby majętne kierują się w największym stopniu stylem i klasą skonstruowania takiego grzejnika. W takim wypadku „z miejsca” ignorowane są wyroby produkcji chińskiej – takie kaloryfery, wykonane ze stali lub z aluminium, nie spełniają zwyczajnie pokładanych wymagań.
W naszym kraju na szczęście jest mała grupa wytwórców grzejników, spośród których niektórzy – w tym m.in. FUPH Jędrzejewski z Kobióra – oferują wykonywanie grzejników dekoracyjnych na indywidualne zamówienia. W wypadku polskich producentów spotykamy się z grzejnikami wytwarzanymi z dobrej próby materiałów – miedzi i mosiądzu. Skorzystanie z opcji w jakiej nabywane przez nas produkty są konstruowane na nasze indywidualne zamówienie ma także taki plus, iż możemy dokładnie dopasować wymiary produkowanego grzejnika i posiadać wpływ na jego finalny wygląd.

Zamawiamy grzejnik – informacje o produkcji

Producenci grzejników wykonywanych na zamówienie działają na bazie własnych baz warsztatowych i klasycznych sposobów wytwórczości, stąd też nie odszukamy tam różnego rodzaju wyrafinowanych opisów technologii. Głównym wyznacznikiem tego, czy określone rozwiązanie jest aplikowane w wyrobie finalnym jest to, czy… funkcjonuje. To zresztą również tyczy się półproduktów – używane przez wytwórców miedź i mosiądz znakomicie przewodzą ciepło, skutkiem czego wytwarzane grzejniki grzeją się wyjątkowo szybko i mają wysoką skuteczność grzewczą.
W czasie zlecania produkcji Klient może wyselekcjonować jego kolor – jaki niekoniecznie musi znaczyć malowanie proszkowe. Wytwórcy oferują również wykończenie kaloryferów w szczególnych wzorcach: chrom, stal szczotkowana, złoto czy stara miedź.