Mimo iż za oknami mamy już niemal wiosnę, nieuchronnie nadchodzi kolejny sezon zimowy. Fani snowboardu którzy poważnie myślą o nowym sezonie już w tym momencie rozglądają się za sprzętem na najbliższy sezon – czy to jest nowa decha, kurtka czy też np. plecak przeciwlawinowy. Doświadczeni riderzy najczęściej wybrali już swój „ukochany” sklep snowboardowy, z którego oferty korzystają od lat. Co jednak mogą uczynić osoby „nowe” w temacie jazdy na snowboardzie? Jak odnaleźć naprawdę wypasiony sklep snowboardowy?

Markowe deski snowboardowe – wyznacznik jakości?

Niestety samo posiadanie przez sklep w ofercie markowego sprzętu nie decyduje o tym, że interesujący nas sklep może zasłużyć na tytuł solidnego. Oczywiście – asortyment sklepu ma wpływ, bo marki renomowane – Signal Snowboard, Never Summer czy GNU nie wchodzą zbyt często do kiepskich sklepów w Psiej Wółce, jednakże ważniejsza od oferty sklepu jest właściwa obsługa klienta. To fachowość sprzedawcy jest najważniejszym elementem determinującym o tym, czy sklep snowboardowy zasługuję na tytuł „dobrego” bądź też nie.

Cena to nie wszystko?

Bez wątpienia, cena jest jednym z fundamentalnych kryteriów jaki rozważamy przy wyborze konkretnego sklepu snowboardowego, niemniej jednak warto pamiętać o fakcie, że za odpowiednią obsługę dobrze jest dopłacić. Dobra obsługa może nas uratować przed poważnymi pomyłkami – zakupem zbyt krótkiej lub przesadnie twardej deski, nieodpowiedniego numeru buta bądź też po prostu – słabego modelu dechy snowboardowej.
Powinno się przy tym brać pod uwagę, że z powodu pandemii i przerwanych łańcuchów dostaw ceny sprzętu sportowego, w tym desek snowboardowych , nieustannie rosną. To powoduje, że coraz rzadziej się zdarzają oferty z rabatami na poziomie 25%. Częściej będzie to 10-15% od ceny detalicznej. Po prostu sklepom nie opłaca się sprzedawać sprzętu poniżej kosztów zakupu towaru na kolejny sezon.

Co powinien posiadać w asortymencie sklep ze snowboardem?

Ten akapit wydaje się może bzdurny, jednakże jest istotny. W ofercie porządnego sklepu sportowego winniśmy znaleźć przede wszystkim artykuły z różnych grup cenowych – w wypadku snowboardów w ofercie powinny się znajdować tak artykuły marek budżetowych (np. Raven Snowboards) jak i z górnej półki (Signal Snowboards czy Never Summer).
Jeżeli chodzi o wybór produktów jakie powinny być dostępne na miejscu, to poza deskami snowboardowymi nie powinno w nim zabraknąć produktów takich jak:

  • buty na snowboard
  • smary do desek
  • kurtki snowboardowe
  • gogle
  • rękawice

Dobrze jest, jeśli wybrany po długim poszukiwaniu sklep, prowadzi również swój fanpage lub inną stronkę, na której prezentuje dostępny na miejscu towar.

Ze swojej strony możemy zarekomendować sklep snowboardowy Snow4Life z Katowic, który wysyła swój towar na całą europę.