Zastanawiasz się nad rozpoczęciem trenowania kulturystyki? Jeśli tak, to być może zastanawiasz się, jakie są korzyści z tej formy treningu. W końcu kulturystyka to olbrzymia ilość sumiennie wykonywanych czynności. Musisz podnosić duże ciężary, jeść dużo białka i pozostać zdyscyplinowany nie tylko treningowo, ale też dietetycznie. Dlaczego więc warto zacząć przygodę z kulturystyką? Przygotowaliśmy listę 5 powodów:

1. Popraw swoją sylwetkę

Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę, to kulturystyka jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Trening kulturystyczny sprawia, że równocześnie można budować mięśnie i pozbyć się tłuszczu. To może pomóc Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę, której będą Ci zazdrościć przyjaciele.

2. Zwiększ swoją siłę

Kolejną korzyścią z kulturystyki jest to, że może pomóc zwiększyć swoją siłę. Podczas podnoszenia ciężarów, Twoje mięśnie są poddawane obciążeniom, które prowadzą do uszkodzeń włókien mięśniowych. Jak twoje ciało naprawia te włókna mięśniowe, stają się one silniejsze. To dlatego stajesz się silniejszy gdy podnosisz regularnie ciężary

Trening kulturystyczny pomaga budować zdrowe, silne ciało

3. Popraw swoje zdrowie

Bodybuilding może również pomóc Ci poprawić swoje zdrowie. To dlatego, że kiedy budujesz mięśnie, zwiększasz swoją beztłuszczową masę ciała. Oznacza to, że masz więcej mięśni i mniej tłuszczu. Jest to dobra rzecz, ponieważ mięśnie są bardziej aktywne metabolicznie niż tłuszcz. To z kolei sprawia, że nawet w czasie spoczynku Twoje ciało spala więcej kalorii.

Wspomniałem już, że trening siłowy wspaniale wpływa na układ hormonalny człowieka? Jeśli nie – to właśnie o tym piszę!

4. Zwiększ swoją pewność siebie

Niewiele jest przyjemniejszych rzeczy od sytuacji, kiedy możemy zobaczyć fizyczne zmiany w swoim ciele. Kiedy będziesz w stanie zobaczyć swoje mięśnie, swoją nową sylwetkę, to poczujesz się lepiej w swoim ciele. To może być wielki booster pewności siebie, który może zmienić Twoje życie na lepsze.

5. Baw się treningiem

Ostatni, ale nie mniej ważnym powodem by spróbować jest fakt, że kulturystyka to po prostu świetna zabawa. Jest to rewelacyjny sposób, aby zmniejszyć stres i po prostu mieć dobry czas. Kiedy podnosisz ciężary i pracujesz, robisz coś, co lubisz. To może sprawić, że kulturystyka będzie bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Jak widać, istnieje wiele korzyści z kulturystyki. Jeśli myślisz o rozpoczęciu kulturystyki, to jest to 5 świetnych powodów, aby to zrobić. Tak więc, na co czekasz? Zacznij już dziś i zobacz korzyści dla siebie.

Jeśli szukasz inspiracji treningowych, możesz sprawdzić np. Poradnik Treningowy, który pomoże Ci zacząć przygodę z kulturystyką.