Wizualizacje 3D to jedna z najlepszych metod wspomagania projektowania wnętrz. Odpowiednio wykwalifikowany projektant wnętrz, na podstawie informacji takich jak wysokość, szerokość i długość pomieszczenia oraz rozkład jego stałych elementów jest w stanie stworzyć fotorealistyczną wizualizację, która przedstawiona Klientowi doskonale zobrazuje nowy wygląd mieszkania.

Nie tylko projektanci wnętrz

 Oprogramowanie do wizualizacji wnętrz jest dostępne również dla „zwykłych” śmiertelników. Najbardziej znanym jest chyba darmowy program firmowany przez skandynawskiego producenta mebli – Ikea Home Planner który jednakże ze zrozumiałych powodów pozwala nam korzystać jedynie z bazy mebli pochodzących od producenta, co ogranicza nam nieco możliwości aranżacji wnętrza.

Co jednak jeżeli zdecydujemy się na aranżację wnętrz przez architekta?

Projektowanie wnętrz z wizualizacjami

Doskonałym przykładem może być tutaj aranżacja wnętrz przeprowadzona przez biuro projektowe WERDHOME z Krakowa. Wspomagając się wizualizacjami wnętrz 3D architekci zaprojektowali wnętrze domu w Lublinie urządzonego od początku do końca w stylu skandynawskim.  Przy współpracy z Klientem przygotowali projekt wnętrza według jego zapotrzebowania i sugestii, a następnie przedstawili mu go w formie czytelnych wizualizacji, do których zostały wprowadzone drobne poprawki.

Efektem końcowym było 100% zadowolenie Klienta z realizacji