Mimo iż za oknami jeszcze mamy jesień, nieuchronnie nadchodzi sezon zimowy. Fani snowboardu którzy poważnie myślą o nowym sezonie już w tym momencie rozglądają się za szpejem na najbliższy sezon – czy to jest nowa decha, kurtka czy też np. plecak przeciwlawinowy. Doświadczeni riderzy najczęściej wybrali już swój „ukochany” sklep snowboardowy, z którego oferty korzystają od lat. Co jednak mogą uczynić osoby „nowe” w temacie jazdy na snowboardzie? Jak odnaleźć dobry sklep snowboardowy?

Markowe deski snowboardowe – wyznacznik jakości?

Niestety samo posiadanie przez sklep w ofercie markowego sprzętu nie decyduje o tym, że interesujący nas sklep może zasłużyć na tytuł solidnego. Oczywiście – asortyment sklepu ma wpływ, bo marki renomowane – Signal Snowboard, Never Summer czy GNU nie wchodzą zbyt często do kiepskich sklepów w Psiej Wółce, jednakże ważniejsza od oferty sklepu jest właściwa obsługa klienta. To fachowość sprzedawcy jest najważniejszym elementem determinującym o tym, czy sklep snowboardowy zasługuję na tytuł „dobrego” bądź też nie.

Cena to nie wszystko?

Bez wątpienia, cena jest jednym z fundamentalnych kryteriów jaki rozważamy przy wyborze konkretnego sklepu snowboardowego, niemniej jednak warto pamiętać o fakcie, że za odpowiednią obsługę dobrze jest dopłacić. Dobra obsługa może nas uratować przed poważnymi pomyłkami – zakupem zbyt krótkiej lub przesadnie twardej deski, nieodpowiedniego numeru buta bądź też po prostu – słabego modelu dechy snowboardowej.
Powinno się przy tym brać pod uwagę, że gros sklepów ze snowboardem zdaje sobie sprawę, że produkt który jest na magazynie musi zostać sprzedany, co z kolei powoduje, iż sprzedawcy nierzadko zgadzają się negocjacje co do ceny, nierzadko proponując rabaty osiągające nawet wartość kilkunastu procent kwoty standardowej.

Co powinien posiadać w asortymencie sklep ze snowboardem?

Ten akapit wydaje się może bzdurny, jednakże jest istotny. W ofercie porządnego sklepu sportowego winniśmy znaleźć przede wszystkim artykuły z różnych grup cenowych – w wypadku snowboardów w ofercie powinny się znajdować tak artykuły marek budżetowych (np. Raven Snowboards) jak i z górnej półki (Signal Snowboards czy Never Summer).
Jeżeli chodzi o wybór produktów jakie powinny być dostępne na miejscu, to poza deskami snowboardowymi nie powinno w nim zabraknąć produktów takich jak:

Dobrze jest, jeśli wybrany po długim poszukiwaniu sklep, prowadzi również swój fanpage lub inną stronkę, na której prezentuje dostępny na miejscu towar.